CSM Vaslui nu a reușit să obțină măcar un punct în fieful CSM Bacău. Vasluienii au cedat la un singur gol, scor 27-28.

În prima repriză, handbaliștii lui Leonard Bibirig au mers cap la cap cu adversara aproape 20 de minute. La scorul de 11-11, gazdele au punctat de cinci ori consecutiv, bifând cea mai mare diferență a meciului, scor 16-11.

În partea a doua, vasluienii sunt mult mai motivați, iar în minutul 48 s-au apropiat la un singur gol de Bacău, scor 21-22.

Acatrinei egalează la 25, cu patru minute înainte de fluierul final, însă eliminarea de două minute a lui Voinea, din final, a costat-o pe Vaslui obținerea a cel puțin un punct, gazdele marcând de două ori consecutiv, iar golul lui Cumpănici a fost insuficient pentru a restabili egalitatea, scorul final fiind de 28-27 în favoarea CSM Bacău.

Pentru vasluieni au marcat Acatrinei 5, Cumpănici 5, Amihăesi 4, Karamyshev 4, Polocoșer 3, Cîrchea 2, Petrea 2 și Carali 2.

Cu acest rezultat, CSM Vaslui coboară pe locul 7, cu 15 puncte, iar CSM Bacău urcă pe locul 5, cu 16 puncte.

Articolul precedentLucrările la blocurile ANL vor începe în luna martie a anului viitor
Articolul următorPeste 500 de sportivi au concurat la Cupa României la taekwon-do ITF, la Vaslui