CSM Vaslui a bifat cel de-al 19-lea succes consecutiv în faza preliminară a Diviziei A.

Vasluienii s-au impus la scor pe terenul celei de-a doua echipe clasate în serie, CSU Galați, scor 41-24 (19-9).

Doar 10 minute a durat echilibrul, după care 6 goluri consecutive ale vasluienilor, înscrise între minutele 13 și 23, au înclinat deznodământul partidei către oaspeți, care au avut nu mai puțin de 7 jucători care au marcat câte 5 goluri.

Formația pregătită de Leonard Bibirg va juca în ultima etapă pe teren propriu cu ”satelitul” prim-divizionarei CSM Bacău.

CSM Vaslui: Petrila, Pralea, Cioată – Dragon 5, Cumpănici 5, Popa 5, Dediu 5, Al. Farcaș 5, Hodorogea 5, Voinea 5, Carali 4, Amihăesi 2, Poteră, Iozu. Antrenor: Leonard Bibirig.

Articolul precedentPrimăria Bârlad recunoaște: pe strada Câmpia Libertății nu există conductă de apă!
Articolul următorFOTO: Fantasia a impresionat la Shumen, Bulgaria