16 medalii de aur, 15 de argint şi 12 de bronz este zestrea sportivilor de la CS ”Liga de Est” Vaslui la finalul ediţiei din acest an a Cupei României la taekwon-do.

Cei mai merituoşi sunt Adelina Mihai, care a obținut titlul de cea mai bună senioară, grație celor două medalii de aur la individual.

Andrei Chiriac a fost declarat cel mai bun senior, care a obținut o medalie de aur la individual.

Aceste performanțe i-au adus clubului ”Liga de Est” Vaslui locul 1 în clasamentul general la seniori.

CS Liga de Est Vaslui a fost reprezentat la Deva de 20 de sportivi, din care 3 juniori III (Sara Bogdan, Cristina Fanagariu și Victor Pătrăcuță), 2 juniori II (Amalia Codreanu, Alin Moșuleț), 5 juniori I (Miruna Lupașcu, Laura Munteanu, Dragoș Chiriac, Dragoș Florea, Dumitru Iordache), 10 seniori (Andra Ghețeu, Adelina Mihai, Marcel Miron, Georgian Manea, Ștefan Frățian, Mircea Hondru, Andrei Chiriac, Iosif Albu, Ana Maria Hăisan, Teodora Nedelcu), un antrenor (Mihai Hondru), 2 arbitri (Mihai Hondru, Miron Marcel) și 7 suporteri.

Participarea la Cupa României a fost posibilă grație unui proiect finanțat de Primăria Vaslui.

Articolul precedentMiercuri, clopotele bisericilor din Vaslui vor bate la aceeași oră