Hușana Huși și-a luat la revedere de la fani în acest an cu o victorie. Formația hușeană a trecut fără probleme de penultima clasată, CSM Bacău, scor 3-1.

Oaspeții au fost mai activi în primele 20 de minute ale partidei, când au pus presiune la poarta hușeană, însă fotbaliștii pregătiți de Cătălin Nicolau au reintrat în joc și au oferit un spectacol de calitate, cu multe ocazii, dar și goluri.

Cătălin Solomon a adus liniște la pauză, marcând din interiorul careului de șase metri. Gazdele puteau majora scorul, însă o minge a trecut milimetric pe lângă poartă.

Repriza a doua a fost la discreția Hușanei, iar Solomon bifează dubla, după doar zece minute de la reluare.

Alex Sahru înscrie pentru 3-0 în minutul 60, pentru ca opt minute mai târziu să existe o tresărire în tabăra băcăuană, însă a fost un simplu foc de paie, gazdele mai irosind încă patru șanse de gol.

Grație acestui rezultat, Hușana Huși urcă pe locul 10, cu 16 puncte, la egalitate cu FC Botoșani, ocupanta locului 9.

Etapa următoare, ultima a turului, formația hușeană va evolua în deplasare, cu Șomuz Fălticeni.

Articolul precedentTrei parcări și un parc de joacă au ajuns să coste aproape 600.000 de lei!
Articolul următorPatroana firmei de mezeluri Vascar, condamnată la 4 ani de închisoare pentru fraude cu fonduri europene