Racova Pușcași s-a impus în deplasare, cu ACS Moara Domnească, scor 2-1, și s-a distanțat la trei puncte în fruntea clasamentului ligii a patra.

Liderul campionatului a profitat și de remiza bifată de Hușana Huși, cu CSM FC Vaslui, scor 1-1, după un meci controlat de hușeni, însă vasluienii au avut avantajul minim de un gol încă din minutul 5, păstrat până în prelungirile partidei.

Egal a obținut și Flacăra Munteni de Sus pe terenul lui Atletic Club Bârlad, scor 2-2. FC Vulturești a bifat scorul etapei, trecând cu scorul de 5-1 de Sporting Bârlad.

De asemenea, Vitis Șuletea a învins Rapid Brodoc cu scorul de 4-0, iar FC Gârceni a obținut o victorie prețioasă, scor 1-0, cu Juventus Fălciu, și rămâne în cursa pentru un loc în play-off.

Articolul precedent”România rurală poate ajuta fotbalul”, este de părere președintele FRF