Actualitate· 1 min citire

A murit strivită între fiarele contorsionate

6 aug. 2022, 15:49
Actualizat: 6 aug. 2022, 15:49
A murit strivită între fiarele contorsionate

A murit strivită între fiarele contorsionate

Articol scris de Monica Ghinet

Detașamentul de pompieri Vaslui a intervenit cu o autospecială pentru descarcerare, o ambulanță SMURD tip C1 (TIM) și echipaje specializate, la un accident rutier produs pe DN 15D,  în zona Cișmeaua Moldovencei

Detașamentul de pompieri Vaslui a intervenit cu o autospecială pentru descarcerare, o ambulanță SMURD tip C1 (TIM) și echipaje specializate, la un accident rutier produs pe DN 15D,  în zona Cișmeaua Moldovencei.
La sosirea echipajelor de intervenție a fost găsit un autoturism de teren avariat, răsturnat pe o parte și proptit într-un arbore de pe marginea drumului. În autoturism se afla o persoană încarcerată. Concomitent cu operațiunile de descarcerare au fost începute și efectuate manevrele de resuscitare.  După aproximativ 15 minute, victima a fost descarcerată.  Din nefericire,  medicul de pe ambulanța TIM a fost nevoit să declare decesul femeii în vârstă de 59 ani, aceasta suferind politraumatisme prin strivire. 
Cauza și circumstanțele producerii acestui accident urmează a fi lămurite de instituțiile abilitate în acest sens.


Sursa: Realitatea de Vaslui

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate