Accident la ieșirea din Vama Albița! A fost implicat un autocar cu 52 de persoane- FOTO

Accident la ieșirea din Vama Albița! A fost implicat un autocar cu 52 de persoane- FOTO
Secția de pompieri Huși a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o ambulanță SMURD tip B2 (EPA) și echipaje specializate, la un accident rutier produs la ieșirea din Vama Albița. În accident a fost implicat un autocar în care se aflau 52 persoane.
Secția de pompieri Huși a intervenit, duminică, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o ambulanță SMURD tip B2 (EPA) și echipaje specializate, la un accident rutier produs la ieșirea din Vama Albița. În accident a fost implicat un autocar în care se aflau 52 persoane.
La sosirea echipajelor de intervenție a fost găsit un autocar avariat și un stâlp de electricitate rupt. Până la sosirea pompierilor, pasagerii din autocar se autoevacuaseră. Una dintre persoanele aflate în mijlocul de transport, o femeie în vârstă de 68 ani a necesitat îngrijiri medicale, dar după primirea primului ajutor, aceasta a refuzat transportul la Spitalul Municipal Huși.
Din rezervorul autocarului se scurgea combustibil, astfel că pompierii militari au luat măsuri pentru oprirea scurgerilor asigurând în același timp măsurile PSI specifice în astfel de cazuri.
La fața locului au fost prezente și echipaje ale distribuitorului zonal de energie electrică, echipaje care au asigurat reparațiile și realimentarea cu energie electrică.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:07 - Secția de Pediatrie a spitalului din Mangalia, ÎNCHISĂ după ce singurul medic și‑a luat concediu prelungit. Părinții revoltați cer găsirea unei soluții
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News














