Accident pe un drum din Vaslui! O femeie a ajuns la spital

Accident pe un drum din Vaslui! O femeie a ajuns la spital
Cauza și circumstanțele producerii acestui accident rutier sunt cercetate de polițiști.
Garda II Negrești, din cadrul Detașamentului de pompieri Vaslui a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă (autospecială echipată cu modul pentru descarcerare/deblocare), o ambulanță SMURD tip B2 (EPA) și echipaje specializate, pentru asigurarea zonei, asigurarea măsurilor PSI, evaluarea și acordarea primului ajutor în urma producerii unui accident rutier în localitatea Buhăiești, comuna Vulturești. În accident au fost implicate două autoturisme în care se aflau două persoane.
La sosirea echipajelor de intervenție au fost găsite două autoturisme avariate și o persoană care necesita îngrijiri medicale. Victima, o femeie în vârstă de 32 ani a primit primul ajutor medical după care a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean de Urgență Vaslui, aceasta fiind diagnosticată primar, cu policontuzii în urma producerii unui accident rutier.
Cauza și circumstanțele producerii acestui accident rutier sunt cercetate de polițiști.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











