Actualitate· 1 min citire

BĂRBAT ACUZAT DE OMOR, DEPISTAT LA ALBIŢA

23 aug. 2024, 11:08
Actualizat: 23 aug. 2024, 11:08
BĂRBAT ACUZAT DE OMOR, DEPISTAT LA ALBIŢA

BĂRBAT ACUZAT DE OMOR, DEPISTAT LA ALBIŢA

Articol scris de Realitatea de Vaslui

Persoana în cauză a fost predată unei echipe operative

Poliţiştii de frontieră de la Albiţa au depistat şi reţinut un cetăţean român, căutat de autorităţi pentru punerea în aplicare a unui mandat european de arestare ca urmare a săvârşirii infracţiunii de omor.

Potrivit unui comunicat de presă transmis de reprezentanţii Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră (ITPF) Iaşi, bărbatul, un cetăţean român în vârstă de 35 de ani, s-a prezentat pe data de 22 august în Punctul de Trecere a Frontierei Albiţa, în vederea efectuării formalităţilor de control, pentru a intra în ţară.

"La controlul de frontieră, colegii noştri au constatat că pe numele bărbatului figura o alertă de punere în aplicare a unui mandat european de arestare emis de autorităţile din România pentru săvârşirea infracţiunii de omor", precizează sursa citată.

Persoana în cauză a fost predată unei echipe operative din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Vaslui în vederea luării măsurilor legale. AGERPRES

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate