Advertising
Nicușor Dan, suspendat pentru că nu propune un nume de prim-ministru, așa cum prevede Constituția!

George Simion
Scris deRealitatea de Vaslui
Publicat6 aug. 2026, 11:24
Actualizat6 aug. 2026, 11:35
SursăRealitatea.Net
Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) a lansat platforma suspeND.ro care prezintă stadiul demersului de suspendare a președintelui Nicușor Dan, numărul de semnături necesare pentru declanșarea procedurii, poziția fiecărui parlamentar față de suspendarea președintelui, precum și posibilitatea românilor de a-și exprima susținerea pentru continuarea demersului.
Citește și
- 09:10Întâlnire decisivă pe Legea salarizării la Palatul Cotroceni. Comisia Europeană cere menținerea CASS la pensii - SURSE
- 23:03George Simion, atac la adresa lui Ilie Bolojan după întâlnirea secretă cu șefa CCR: ”Trebuie să dea explicații în Comisia Parlamentară”
- 19:52Sorin Grindeanu avertizează: Legea salarizării riscă să nu fie adoptată la timp. „Termene aproape imposibil de îndeplinit”
- 18:02Ninel Peia cere Parlamentului o declarație oficială privind Pactul Ribbentrop-Molotov. „Tăcerea noastră de azi este o complicitate cu călăii de ieri”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News


























