Incendiu la două case în municipiul Huși: Pompierii au scos 6 butelii din foc!

72133043_452424842061891_1601228331242487808_n
Două case au fost cuprinse de flăcări în Cartierul Dric din municipiul Huşi, au informat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de urgenţă (ISU) Vaslui.
Potrivit purtătorului de cuvânt al instituţiei, Marius Stanciu, la faţa locului au intervenit patru autospeciale de stingere cu apă şi spumă, cu 16 subofiţeri şi doi ofiţeri, acţiunea fiind coordonată de comandantul Secţiei de Pompieri Huşi, maior Bogdan Apetrei.În una dintre locuințe au fost găsite șase butelii, dintre care patru sunt de proveniență rusească. Două dintre butelii arseseră."Au ars aproximativ 250 mp acoperiș din tablă pe astereală din lemn, mobilierul din patru camere și diverse textile. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost lucrul cu foc deschis în spații închise", a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Vaslui.În urma incendiului nu au fost înregistrate victime. O femeie a suferit un uşor atac de panică.



Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:48 - Ana Maria Păcuraru, premiată la Beijing de Reprezentantul Special al MAE China pentru activitatea sa jurnalistică
- 13:29 - Încep înscrierile la creșă si grădiniță pentru anul școlar 2026-2027
- 13:15 - Premieră! România a trimis 4.000 de oi în Algeria cu avionul
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News














