A vrut să ajungă în Republica Moldova la volan deși avea permisul suspendat

A vrut să ajungă în Republica Moldova la volan deși avea permisul suspendat
Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Albiţa efectuează cercetări cu privire la un bărbat cu cetăţenie R.Moldova care a fost depistat conducând un microbuz, deşi nu avea acest drept.
Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Albiţa efectuează cercetări cu privire la un bărbat cu cetăţenie R.Moldova care a fost depistat conducând un microbuz, deşi nu avea acest drept.
În ziua de 04 noiembrie a.c., în jurul orei 18.30, în Punctul de Trecere a Frontierei Albiţa - I.T.P.F. Iași, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control necesare trecerii frontierei, pentru a ieşi din ţară un cetățean din R. Moldova, în vârstă de 27 de ani, care conducea un microbuz înmatriculat în R.Moldova.
La controlul de frontieră, bărbatul nu a putut prezenta permisul de conducere declarând că nu îl are asupra sa. În urma verificărilor specifice efectuate s-a constatat că acesta are dreptul de a conduce vehicule suspendat, sancţiune aplicată începând cu data de 11.10.2020, deoarece tânărul a depășit viteza maximă admisă pe un sector de drum de pe raza judeţului Satu Mare.
Poliţiştii de frontieră efectuează cercetări în cauză sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul având dreptul de conducere suspendat, la finalizare urmând a fi dispuse măsurile legale care se impun.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











