Peste 4000 mp de vegetație uscată și o tonă de deșeuri de hârtie, mistuite de flăcări în Vaslui

Peste 4000 mp de vegetație uscată și o tonă de deșeuri de hârtie, mistuite de flăcări în Vaslui
După aproximativ 30 minute, incendiul a fost lichidat, bunurile aflate în pericol fiind salvate.
Detașamentul de pompieri Vaslui a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și un echipaj specializat pentru limitarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la vegetația uscată din municipiul Vaslui, pe strada Nisipăriei, în cartierul Rediu. La fața locului a fost prezent și un echipaj al Poliției Locale Vaslui.
La sosirea echipajului de intervenție, incendiul se manifesta pe aproximativ 4000 metri pătrați vegetație uscată și mărăciniș, existând pericolul de propagare la cinci locuințe și o plantație de viță de vie.
După aproximativ 30 minute, incendiul a fost lichidat, bunurile aflate în pericol fiind salvate.
Au ars aproximativ 4.500 metri pătrați vegetație uscată și circa 1,5 tone deșeuri din hârtie, materiale plastice și diverse textile. Persoana care a inițiat arderea (N.M., 36 ani) a fost sancționată contravențional cu o amendă în valoare de 1.500 lei.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:03 - Ferrari intră în era electrică. A lansat Luce, modelul de peste 500.000 de euro
- 07:55 - Prognoza meteo, 26 mai: soare, până la 31°C și vânt mai puternic în unele regiuni
- 07:54 - Caz șocant: doi frați de 3 și 5 ani, abandonați pe un drum după ce au fost legați la ochi de propria mamă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News














