Un tânăr din județul Bacău prins fără permis în județul Vaslui. Cu cine mai era în mașină

Un tânăr din județul Bacău prins fără permis în județul Vaslui. Cu cine mai era în mașină
În autoturism, călătoreau în calitate de pasageri, 2 minori de 17 ani din comuna Dragomirești.
Duminică, 21 august 2022, ora 18:25, polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Vaslui, din cadrul Poliției Municipiului Vaslui, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe drumul județean DJ 241C, în localitatea Doagele, comuna Dragomirești, județul Vaslui, au depistat și oprit pentru control un autoturism înmatriculat provizoriu în județul Bacău, condus de un tânăr de 18 ani, din comuna Colonești, județul Bacău.
În autoturism, călătoreau în calitate de pasageri, 2 minori de 17 ani din comuna Dragomirești.
Procedând la efectuarea de verificări, polițiștii au constatat că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Cercetările sunt continuate de către polițiști, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Vaslui, în vederea stabilirii și probării activității infracționale, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de”conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:41 - Oana Țoiu, acuzată că cere bani de transport deși are mașină și șofer SPP
- 14:35 - Gigi Becali a explodat după atacul lui Mihai Rotaru: „Eu sunt împărat, el nici Oltenia nu o poate cuceri”
- 13:18 - Analiză alarmantă: punctul slab al NATO pe care Rusia l-ar putea exploata într-un conflict
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News














