Bârlad: Un șofer a suferit o criză de epilepsie în trafic
28 nov. 2018, 12:19
Actualizat: 28 nov. 2018, 12:19

Scris de Sergiu Badarau
Un echipaj al ISU Bârlad a intervenit astăzi în intersecția de la Cerbul de Aur din Bârlad, după ce mai mulți șoferi aflați în trafic au observat că unui conducător auto i s-a făcut rău la volan.
Bărbatul, se afla la volanul unui autoturism și aștepta în intersecția semaforizată din zona Cerbul de Aur când a suferit o criză de epilepsie. Imediat, ceilalți șoferi care au văzut scena au sunat la 112 și au sărit în ajutorul acestuia.„Un echipaj al ISU Bârlad a intervenit până la sosirea medicilor de pe ambulanță, care l-au stabilizat pe bărbat”, au precizat reprezentanții ISU Vaslui.Starea bărbatului este stabilă și numai norocul a făcut ca acesta să nu facă o criză în timpul mersului.
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











