Advertising
Cerealele românești vândute la prețuri de nimic. Mesaj DISPERAT al fermierilor: Vom muri de foame!

Cerealele românești vândute la prețuri de nimic. Mesaj DISPERAT al fermierilor: Vom muri de foame!
Scris de Realitatea de Vaslui Publicat: 20 iun. 2022, 10:51
Cerealele românești se vând anul acesta la prețuri de nimic! Este mesajul disperat transmis de fermieri, care spun că vor ajunge muritori de foame, din cauză că piața va fi invadată de cereale ieftine, de import. În plus, cultivatorii din mai multe zone ale țării se confruntă și cu seceta care a dus la scăderea producției de anul acesta
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:55Ana Maria Păcuraru, singurul jurnalist din România invitat de Casa Albă. Realitatea PLUS, invitat special la SUMMITUL condus de Trump
- 11:56ANM: Cod galben de vijelii și instabilitate atmosferică, în mai multe regiuni ale țării - HARTA
- 16:57Regele Charles, sărbătorit cu fast la Londra. Mii de militari au defilat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News


























