Elemente de muniție distruse într-un poligon din județul Vaslui - VIDEO
18 apr. 2022, 14:03
Actualizat: 18 apr. 2022, 14:03

Elemente de muniție distruse într-un poligon din județul Vaslui - VIDEO
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Pirotehniștii vasluieni au distrus proiectile perforante, proiectile explozive de artilerie și o bombă pentru aruncător.
Într-un poligon special amenajat, echipa pirotehnică din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență "Podul Înalt" al județului Vaslui a procedat la distrugerea a 19 elemente de muniție rămase neexplodate în urma ultimelor două conflagrații mondiale.
Pirotehniștii vasluieni au distrus proiectile perforante, proiectile explozive de artilerie și o bombă pentru aruncător. Respectivele elemente de muniţie au fost descoperite în ultimele trei luni pe teritoriul județului Vaslui.
Pentru finalizarea cu succes a misiunii, pirotehniștii din cadrul I.S.U. Vaslui au fost sprijiniți de jandarmi, polițiști, precum și de un echipaj SMURD.
Misiunea a fost îndeplinită fără probleme.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 19:40 - Incident aviatic în Capitală: un avion care zbura spre Egipt revine de urgență la sol
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











