Incendiu de proporții la Pungești! Au ars o moară și mai multe depozite!

Echipaje ale Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență (IJSU) au intervenit la un incendiu de amploare în localitatea Armașoaia, comuna Pungești.
La sosirea echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta cu violență la o moară de cereale, un hambar, un depozit de furaje și un depozit de material lemnos.A fost întreruptă alimentarea cu energie electrică.”S-a acționat cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă. Alimentarea cu apă se face anevoios, în navetă. Sursele de apă sunt la aproximativ trei - patru kilometri. La fața locului a fost chemată în sprijin și o a patra autospecială, o multifuncțională de mare capacitate. Din primele date sunt și două animale moarte, doi câini care asigurau paza în perimetru. Nu sunt victime în rândul cetățenilor”, a declarat Marius Stanciu, purtătorul de cuvânt al IJSU Vaslui.Alături de pompieri au intervenit și serviciile voluntare pentru situații de urgență din comunele Pungești și Ivănești.
[video width="640" height="352" mp4="https://realitateadevaslui.net/wp-content/uploads/2019/09/video-1569231196.mp4"][/video]
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











