Indemnizație de 8.500 lei la Vaslui
3 sept. 2018, 21:58
Actualizat: 3 sept. 2018, 21:58

indemnizatie-crestere-copii
Articol scris de Scris de Enache Alexandru
Peste 2.200 de familii din județul Vaslui încasează indemnizație pentru creșterea copilului. În cursul lunii iulie 2018, plățile totale s-au ridicat la 3,1 milioane de lei, fiecare familie încasând, în medie, 1.435 lei pe lună.
Suma medie lunară încasată de o familie din județul Vaslui ca indemnizație pentru creșterea copilului se ridică la 1.435 lei, ceea ce înseamnă o medie de circa 50 de lei/zi.Cea mai mare indemnizație este de 8.500 lei, pe care o încasează cinci vasluieni.La începutul acestui an, 6.596 familii din județ nu au îndeplinit condițiile pentru a beneficia de indemnizație pentru creșterea copilului sau stimulent de inserție, nefiind angajați în ultimele 12 luni.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











