LMK Vaslui are cei mai mulți olimpici la română

lmk vaslui
Liceul ”Mihail Kogălniceanu” (LMK) Vaslui dă cei mai mulți elevi calificați la faza națională a Olimpiadei de limba și literatura română.
Trei dintre cei cinci elevi de liceu calificați la etapa națională provin de la LMK. Este vorba despre Teodora Chiriță, elevă în clasa a X-a, pregătită de profesoara Laura Munteanu, Raisa-Mihaela Tofănel, de la clasa a XII-a, pregătită de profesoara Irina Popa, și Ruxandra Albescu, elevă în clasa a X-a, pregătită de profesoara Mihaela-Dumitrița Bahman.Liceul ”Emil Racoviță” Vaslui va fi reprezentat de eleva Dariana Agape, clasa a XII-a, pregătită de profesorul Constantin Hoțoleanu.Cea de-a cincea elevă calificată provine de la Colegiul Național ”Gheorghe Roșca Codreanu” Bârlad. Anamaria Cotoranu este elevă în clasa a IX-a și este pregătită de profesoara Mihaela Cîrjonțu.Etapa națională va avea loc în luna aprilie, în județul Prahova.
Citește și:
- 22:03 - Scandal între Primăria Generală și Consiliul Genereal pe tema scumpirii biletelor STB: proiectul revine pe masa decidenților
- 20:03 - Rețeta lui Sorin Bontea pentru drobul de miel. Trucul simplu care duce gustul de Paște la un alt nivel
- 19:56 - Va plăti Europa prețul războiului lui Trump împotriva Iranului? - analiză POLITICO
- 19:50 - Speriați de situația din Orientul Mijlociu, românii preferă să-și petreacă vacanța de Paște pe litoral și în stațiunile de munte
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











