O mașină, cărată de viitură la Pribești
8 iun. 2019, 19:54
Actualizat: 8 iun. 2019, 19:54

62364110_336851840325775_8169977805103169536_n
Articol scris de Scris de Enache Alexandru
La această oră, pompierii vasluieni lucrează la degajarea aluviunilor din curțile și casele inundate din localitatea Pribești, comuna Codăești.
Printre altele, subofițerii Inspectoratului pentru Situații de Urgență au scos din ape un autoturism.Acesta a fost cărat de ape mai bine de 200 m, suferind pagube însemnate.https://www.youtube.com/watch?v=ywxuxuEkRaA&feature=youtu.beReamintim faptul că o ploaie torențială a făcut prăpăd la Pribești, fiind inundate 15 locuințe, distruse 3 drumuri comunale, însumând 15 km, 40 de gospodării au fost măturate de ape, iar un pod a fost avariat.




Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











