Reacția Ucrainei după prăbușirea avionului șefului Wagner: „Vladimir Putin nu iartă pe nimeni”

Reacția Ucrainei după prăbușirea avionului șefului Wagner: „Vladimir Putin nu iartă pe nimeni”
Mihailo Podoliak, consilierul președintelui Volodimir Zelenski, a reacționat miercuri seară
Mihailo Podoliak, consilierul președintelui Volodimir Zelenski, a reacționat miercuri seară, după anunțul privind decesul liderului grupării Wagner, Evgheni Prigojin.
Într-un mesaj postat pe Twitter, oficialul ucrainean a scris că este evident că președintele Vladimir Putin ”nu iartă pe nimeni”.
”Este clar că Putin nu iartă pe nimeni din cauza propriei sale frici bestiale - tocmai cea care l-a anulat în iunie 2023 - și aștepta momentul. De asemenea, este evident că Prigojin a semnat o condamnare specială la moarte pentru el însuși în momentul în care a crezut în ciudatele „garanții ale lui Lukașenko” și în „cuvântul sincer” nu mai puțin absurd al lui Putin”, a scris Podoliak.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:05 - Dezvăluiri explozive din lumea interlopă. Metoda prin care Gigi Becali i-ar fi păcălit pe membrii clanului Cămătaru. ”Îmi dădea 10.000 de dolari mototoliți, vechi și falși”
- 21:07 - Alertă pe șantierul autostrăzii A7, în județul Neamț. A fost descoperită o bombă de aruncător din Al Doilea Război Mondial-FOTO
- 21:02 - Copil de 7 ani, în stare gravă după ce a înghițit un capac de cariocă. Băiatul a ajuns de urgență la spital
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News














