Se poate! O fostă centrală termică de cartier, ar putea intra în administrarea spitalului
26 feb. 2019, 16:16
Actualizat: 26 feb. 2019, 16:16

spital barlad
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Spitalul Municipal de Urgență „Elena Beldiman” din Bârlad a transmis săptămâna trecută o cerere către Primărie prin care solicită darea în administrare a unei foste centrale termice situate în vecinătatea străzii Vasile Pârvan.
Consiliul Local va decide joi, dacă va da sau nu curs solicitării unității medicale.
După ce a luat act de cererea unității spitalicești din Bârlad, primarul Dumitru Boroș a inițiat un proiect de hotărâre în care se prevede darea în primire a respectivului imobil pe bază de proces verbal.Fosta centrală termică se află pe strada Vasile Pârvan din localitate.Pentru ca spitalul bârlădean să intre în posesia acestei clădiri, e necesar votul pozitiv al consilierilor locali care se vor întruni în ședință pe 28 februarie.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











