Tâlhari reținuți de polițiștii vasluieni

politia_arest_duba
Poliţiştii Secției de Poliție nr. 1 Vaslui au reţinut doi bărbați, din comuna Poieneşti, județul Vaslui, bănuiți de comiterea infracțiunii de tâlhărie.
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 1 Vaslui au probat activitatea infracțională a doi bărbaţi, de 31 ani, respectiv 66 ani, din comuna Poieneşti, județul Vaslui, bănuiți de comiterea infracțiunii de tâlhărie.În cursul zilei de 29 septembrie a.c., cei doi bărbați, în timp ce se aflau pe un drum sătesc din satul Poieneşti, județul Vaslui, au lovit cu pumnii, în zona feţei, un bărbat în vârstă de 38 ani, din aceeași localitate şi au luat din posesia acestuia un dispozitiv artizanal pentru obţinerea de băuturi alcoolice.Bărbaţii au fost reţinuţi pentru o perioadă de 24 ore, iar în cursul zilei de 1 octombrie aceştia au fost prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Vaslui, care a dispus măsura preventivă a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 zile.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











