Weekend cu 31 de misiuni pentru pompierii vasluieni

pompieri_isu_bucuresti_ilfov_17521000
În perioada 25 ianuarie 2019, ora 16.00 - 28 ianuarie 2019, ora 08.00, pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “Podul Înalt” al judeţului Vaslui au intervenit la 31 misiuni, astfel:
- o
misiune de stingere a incendiilor,
în data de
27.01.2019, începând cu ora 17.23
, a Detașamentului de Pompieri Bârlad. Militarii au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu produs la o casă, în municipiul Bârlad, județul Vaslui. La sosirea pompierilor militari incendiul se manifesta în podul casei, cu posibilitatea de propagare la întreaga locuință. Urmare a incendiului au ars 70 metri pătrați de acoperiș din tablă pe astereală din lemn . A fost salvată locuința cu bunurile aferente. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost efectul termic al coșului de fum, neprotejat termic față de elementele combustibile.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











