Advertising
Ana Birchall, votată de CEx pentru postul de ministru al Justiției
29 mai 2019, 15:50

370782
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Ana Birchall, care este în prezent ministru interimar al Justiţiei, este propunerea PSD pentru portofoliul eliberat de Tudorel Toader, în urma remanierii guvernamentale din urmă cu o o lună şi jumătate.
Comitetul Executiv al PSD a votat ca Ana Birchall să preia în mod definitiv portofoliul de la Justiţie. În prezent ea deține interimatul acestei funcții ca urmare a înlăturii lui Tudorel Toader prin remaniere.Pe 29 ianuarie 2018, Ana Birchall a fost numită viceprim-ministru pentru implementarea parteneriatelor strategice ale României în Guvernul României.Ana Birchall este la al doilea mandat de deputat de Vaslui din partea PSD, ultima dată fiind aleasă pe 11 decembrie 2016, în circumscripția electorală nr.39 din județ.
Citește și:
- 17:39 - Mark Rutte, impresionat de viteza cu care s-a mișcat România. Șeful NATO a dat exemplul Bucureștiului în fața aliaților
- 17:37 - Bolojan fuge din nou de jurnaliști și se enervează când i se pun întrebări incomode – VIDEO
- 15:39 - Guvernul recunoaște oficial că România poate pierde bani din PNRR- ANALIZĂ
- 12:20 - Polonia salută decizia SUA de a trimite 5.000 de militari: „Alianțele bune se bazează pe cooperare”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News













