Advertising
Angajații din sănătate protestează la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest la Ministerul Muncii
Scris deRealitatea de Vaslui
Publicat28 mai 2026, 11:14
Actualizat28 mai 2026, 12:57
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 18:17Nicușor Dan i-a chemat la Palatul Cotroceni pe Adrian Veștea și Sorin Grindeanu. Discuții cruciale după complotul Bolojan-Fritz-UDMR - SURSE
- 15:14Victor Ponta îi ia apărarea lui Nicușor Dan în scandalul Veștea: „Suntem o țară de nebuni”
- 15:10PNL anunță oficial că Adrian Veștea va fi dat afară din partid
- 15:08Adrian Veștea, după consultările cu partidele: ”Interesul nostru este de a avea o majoritate cât mai largă”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News

























