Un tânăr din Viișoara s-a ales cu dosar penal după ce s-a întâlnit cu polițiștii
20 apr. 2023, 19:07
Actualizat: 20 apr. 2023, 19:07

Un tânăr din Viișoara s-a ales cu dosar penal după ce s-a întâlnit cu polițiștii
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Procedând la efectuarea de verificări, polițiștii au constatat că tânărul are suspendat dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice.
Luni, 17 aprilie 2023, ora 22:07, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Banca, din cadrul Poliției Municipiului Bârlad, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe drumul județean DJ 244H, în localitatea/comuna Viișoara, județul Vaslui, au depistat și oprit, în trafic, un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, condus de către un tânăr de 25 de ani, din comuna Viișoara.
Procedând la efectuarea de verificări, polițiștii au constatat că tânărul are suspendat dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii bârlădeni, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Bârlad, în vederea stabilirii și probării întregii activității infracționale, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de”conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 21:47 - Tensiuni fără precedent: Trump discută retragerea din NATO și acuză Alianța că „a întors spatele americanilor”
- 20:32 - Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi la Linz! Când joacă Sorana Cîrstea pentru un loc în top 8
- 19:43 - Atac fără precedent: lideri israelieni îl acuză pe Trump că „a fugit” din conflict
- 19:02 - Tragedie în Craiova: o fetiță de 4 ani a murit după ce i s-a făcut rău într-o mașină, în parcarea unui mall
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











