Articol scris de Scris de Enache Alexandru
Vasluiul găzduiește de mâine, 17 octombrie, Finala Campionatului Național de Judo al Ministerului Afacerilor Interne (MAI).
Competiția, la startul căreia se vor alinia lucrători MAI din toată țara, este organizată de către Biroul Coordonare Activități Sportive din Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, împreună cu Inspectoratul de Poliție Județean Vaslui, Inspectoratul Județean de Jandarmi, Inspectoratul pentru Situații de Urgență și Serviciul Teritorial al Poliției de Frontieră.Concursul va debuta miercuri, de la ora 9, în Sala Sporturilor.Și în acest an concursul se bucură de o reprezentare foarte bună, printre participanți figurând nume din sportul de performanță.
Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News















