Leonard Bibirig, antrenor CSM Vaslui

Leonard Bibirig s-a arătat mulțumit de jocul echipei sale din partida cu CSU Galați (30-12), mai ales în a doua repriză când CSM Vaslui a încasat doar cinci goluri și a marcat de 19 ori.

Tehnicianul speră ca echipa să atingă vârful de formă la turneul semifinal.

La faza actuală, echipa vasluiană merge bine având patru victorii din tot atâtea meciuri.

”Este o victorie în fața unei echipe care aspiră la locul 2. Au avut câteva indisponibilități, dar ce e o OK pentru noi este faptul că am avut mobilizare și atitudine, exceptând prima repriză. În a doua repriză am primit doar cinci goluri. Pe viitor ne dorim să îmbunătățim relațiile de joc. Suntem realiști și pe noi ne interesează să ajungem în vârf de formă la turneul semifinal. Până atunci avem tot timpul necesar să rulăm diferite formule de joc și diferite sisteme. Se poate și mai bine, însă felicit jucătorii pentru rezultat. Muncim mai mult pe viitor și ajungem unde ne dorim”, a spus Bibirig.

CSM Vaslui încheie primul tur al Diviziei A pe terenul lui CSM 2 Bacău.

Articolul precedentVeșmintele Sfintei Parascheva, purtate pe străzile Vasluiului