Ziua Protecţiei Civile a reprezentat un bun prilej de întreceri sportive sub egida „Cupa 28 februarie 2019” la tenis de masă și minifotbal.

La tenis de masă, la categoria de vârstă sub 35 ani, câştigătorul este de la Secţia de Pompieri Huşi, la grupa de vârstă 35 – 45 ani, a fost desemnat câştigător un component al echipei Comandamentului inspectoratului, iar la dublu, câştigători au fost de la echipa comandamentului inspectoratului.

La minifotbal, jocurile au fost aprig disputate, în sistem campionat, în urma acestuia, clasamentul a fost următorul: locul I – echipa, Detaşamentului de Pompieri Vaslui; locul II – echipa, Secţiei de Pompieri Huşi; locul III – echipa, Comandamentului inspectoratului.
De remarcat faptul că echipa Detaşamentului de Pompieri Vaslui a avut şi cel mai bun portar, iar golgheterul competiţiei a fost de la Secţia de Pompieri Huşi.

Articolul precedentUNISTIL revine pe traseele de transport în comun din Bârlad! Iată cât va costa un bilet.