CSM Vaslui s-a impus în amicalul cu CSU Suceava, adversară care se luptă pentru evitarea retrogradării în Liga Națională.

Vasluienii au câștigat la o diferență de patru goluri, scor 28-24, după o primă repriză câștigată la limită de gazde, scor 10-9.

Handbaliștii pregătiți de Leonard Bibirig au avut o a doua repriză perfectă, evidențiații jocului fiind Andrei Voinea și Claudiu Dediu.

Și poarta a făcut diferența, toți cei trei portari, Pralea, Petrila și Cioată, reușind să blocheze multe din aruncări.

”Felicit jucătorii pentru evoluție. Avem nevoie de meciuri cu asemenea adversari, fiindcă la turneul semifinal vom întâlni echipe de un alt nivel față de ce am întâlnit în faza preliminară”, a spus Leonard Bibirig.

Sâmbătă, 13 aprilie, de la ora 12, la Sala Sporturilor, CSM Vaslui va disputa un alt amical, cu CSM Focșani.

Articolul precedentFinală Rapid Brodoc-CSM FC Vaslui în Cupa României, faza județeană