CSM Vaslui nu a avut nicio emoție în fața echipei a doua a Sucevei, impunându-se cu scorul de 48-24.

Meciul a curs practic la o singură poartă, iar vasluienii au avut o primă repriză perfectă, cu doar 8 goluri încasate, dintre care 5 în primele 20 de minute.

În schimb, vasluienii au marcat de 24 de ori.

În partea a doua, gazdele au avut același registru tactic, însă Leonard Bibirig a dat drept de joc fiecăruia handbalist aflat pe bancă.

Alexandru Farcaș a fost golgheterul meciului, cu 9 reușite. Fratele geamăn, Răzvan Farcaș a marcat de 7 ori.

Cumpănici, Dragon și Carali au punctat fiecare de câte 5 ori, iar Dediu a înscris patru goluri.

Pe lista marcatorilor s-au mai aflat Poteră 3, Polocoșer3, Hodorogea 2, Iozu 2, Voinea 2 și Popa 1.

Articolul precedentBârlădeanca care era șefa de cabinet a premierului a demisionat și de la Guvern și din PSD
Articolul următorSporting Vaslui rămâne în lupta pentru semifinalele Ligii Elitelor U19