CSM Vaslui a terminat neînvinsă faza preliminară a Diviziei A la handbal masculin, obținând maxim de puncte în 20 de meciuri disputate.

În ultima etapă, la ultima întâlnire cu fanii din acest sezon, handbaliștii pregătiți de Leonard Bibirig au trecut de CSM 2 Bacău, scor 41-25 (17-18).

Gazdele au avut evoluții diametral opuse. În prima repriză, vasluienii s-au întrecut în ratări, făcându-l pe portarul advers mare, dovadă că oaspeții au avut și patru goluri avans, scor 7-11.

Însă, în partea a doua, cu o apărare perfectă, formația vasluiană și-a demonstrat superioritatea, astfel că în primele zece minute au marcat de 9 ori, primind în schimb un singur gol, tabela arătând scorul de 26-19.

A urmat un recital al Vasluiului, cu Carali, Răzvan Farcaș și Gabriel Cumpănici în prim plan, astfel că diferența a crescut de la un minut la altul, scorul final fiind de 41-25.

Articolul precedentFAZA ZILEI. Hans Klemm s-a întâlnit la Bârlad cu George Washington – VIDEO
Articolul următorPrimarul promite mai multe camere de supraveghere în zona Traian