CSM Vaslui este aproape de atingerea performanței obținute în urmă cu patru ani de HC Vaslui, tot cu Leonard Bibirig pe bancă.

Și atunci, vasluienii evolua în liga secundă, iar la Ploiești au mers în până în semifinalele Cupei României.

Acum, CSM Vaslui este la un meci distanță de această performanță.

În această sală, în fața unei săli pline, formația vasluiană s-a calificat în sferturile competiție, după ce a învins U Cluj, cu scorul de 34-28 (19-16).

Vasluienii au fost peste reprezentanta Ligii Naționale la toate capitolele, conducând pe tabelă de la un capăt la altul.

Sebastian Polocoșer a fost principalul marcator, cu 8 goluri, urmat de Amihăesii și Carali, ambii cu câte 6 goluri.

CSM Vaslui își va afla adversarul din sferturi luni, când este programată tragerea la sorți la sediul FRH, meciul urmând a se disputa într-o singură manșă, pe 15 decembrie.