Farul Constanța a făcut un meci cât pentru un campionat și câștigă derby-ul cu FCSB, scor 3-2 (1-2) Un meci în care constănțenii au revenit incredibil de la 0-2 şi echipa lui Gheorghe Hagi este noua campioană a României.

Golurile au fost marcate de Mateus, Băluță și Munteanu, ultimul în minutul 85, după ce oaspeții au marcat prin Șut și Compagno, în minutele 8 și 17.

Farul:(manager Gheorghe Hagi) Aioani – Kiki, Larie, Artean, Borza – T. Băluță, Nedelcu, Grameni – Ad. Mazilu, L. Munteanu, Mateus Barbosa. Rezerve: Buzbuchi – Sîrbu, Boli, Doukoure, Casap, N. Popescu, V. Morar, Sali, I. Cojocaru.

FCSB(antrenor: Elias Charalambou): Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Oct. Popescu, Compagno, Fl. Coman. Rezerve: A. Vlad – Miculescu, I. Cristea, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu, Cordea.

Imediat după fluierul final al meciului suporterii constănţeni au intrat pe teren, sărbătorind titlul alături de jucători.