Autoturism cuprins de flăcări

Autoturism cuprins de flăcări
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un scurtcircuit electric.
Garda II Negrești din cadrul Detașamentului de pompieri Vaslui a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru limitarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un autoturism aflat în orașul Negrești, pe strada Vasile Alecsandri.
La sosirea echipajului de intervenție, incendiul se manifesta prin ardere violență atât în habitaclu, cât și la compartimentul motor.
În câteva minute, incendiul a fost lichidat, pompierii salvând aproximativ 60% din autoturism. Nu au fost victime.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost un scurtcircuit electric.
Sursa: Realitatea de Vaslui
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:10 - Ursula von der Leyen vrea restricții dure pentru copii pe rețelele sociale: „Discuția nu mai poate fi evitată”
- 16:00 - AUR propune soluția pentru sprijinirea mediului de afaceri românesc: creșterea plafonului plăților cash la 50.000 de lei
- 15:19 - Economia Rusiei încetinește puternic! Guvernul lui Putin reduce sever estimările de creștere
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News













