Dosar penal pentru un bărbat din Vaslui prins băut la volan
11 sept. 2020, 18:35
Actualizat: 11 sept. 2020, 18:35

Dosar penal pentru un bărbat din Vaslui prins băut la volan
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de ”conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice”.
Marți, 8 septembrie a.c., ora 00:15, polițiști din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Vaslui și un polițist local, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe strada Andrei Mureșanu din municipiul Vaslui, au oprit în trafic, pentru control, un autoturism înmatriculat în județul Vaslui, condus de către un bărbat de 44 de ani, din Vaslui.
Întrucât conducătorul autoturismului prezenta halenă alcoolică, acesta a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultând astfel o valoare de 0,93 mg/l alcool pur în aerul expirat. Ulterior, șoferul a fost condus la spital, în vederea recoltării de probe biologice.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de ”conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice”.
Citește și:
- 21:42 - Israelul și SUA au atacat Iranul. Ayatollahul Khamenei a fost ucis, iar trupul său a fost recuperat – SURSE israeliene
- 20:24 - Orientul Mijlociu în pragul escaladării: Israel și Statele Unite au atacat Iranul, spații aeriene închise și zboruri anulate
- 19:49 - Iranul a închis Strâmtoarea Ormuz, prin care trece până la 30% din petrolul mondial
- 12:03 - Premierul Netanyahu, mesaj ferm după atacurile asupra Iranului: Acest regim terorist ucigaş nu trebuie să fie înarmat cu arme nucleare. Îi mulțumesc marelui nostru prieten, Donald Trump - VIDEO
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











