Pericol de inundații la Rânzești: autoritățile întăresc un dig de protecție care este în pericol să fie rupt de râul Prut! - FOTO&VIDEO
8 iul. 2020, 20:24
Actualizat: 8 iul. 2020, 20:24

Pericol de inundații la Rânzești: autoritățile întăresc un dig de protecție care este în pericol să fie rupt de râul Prut! - FOTO&VIDEO
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
În aceste momente se consolidează digul cu saci de nisip.
Autoritățile au intrat în alertă și intervin în zona unui dig protecție de pe malul râului Prut care este în pericol să fie rupt de debitul mare de apă. Islazul localității Rânzești a fost deja cuprins de ape.În aceste momente se consolidează digul cu saci de nisip.
Articol în curs de actualizare...
Citește și:
- 21:38 - Viktor Orban propune un „acord de securitate european” care să includă și Rusia
- 20:50 - Macron critică Comisia Europeană pentru aplicarea provizorie a acordului Mercosur: „O surpriză neplăcută și lipsită de respect”
- 20:20 - Furios că fosta iubită i-a refuzat cererea de prietenie pe Facebook, un bărbat din Dâmbovița a atacat-o acasă
- 19:40 - Influencerița din CHina care vindea lumânări „magice”, arestată pentru fraudă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











