Șantajist din Iași, reținut de polițiști după ce a amenințat o tânără din Vaslui cu publicarea unor poze indecente pe internet

Șantajist din Iași, reținut de polițiști după ce a amenințat o tânără din Vaslui cu publicarea unor poze indecente pe internet
Polițiștii l-au reţinut pentru o perioada de 24 de ore, iar astăzi bărbatul urmează sa fie prezentat la Parchetului de pe lângă Judecătoria Vaslui
Polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Vaslui, din cadrul Poliției Municipiului Vaslui, au reţinut un bărbat de 23 de ani, din comuna Gorban, județul Iași, cercetat sub aspectul săvârşirii infracțiunii de șantaj.
PE 6 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Vaslui au probat activitatea infracțională a unui bărbat de 23 de ani, din comuna Gorban, județul Iași, bănuit de comiterea infracţiunii de șantaj.
În urma probatoriului administrat, polițiștii au stabilit faptul că, în luna iulie a.c., bărbatul, aflat în posesia unor imagini ale unei tinere de 20 de ani, din județul Vaslui, fotografiată în ipostaze indecente, a amenințat-o pe acesta cu publicarea respectivelor imagini pe un cont de socializare. Mai mult, pentru a renunța la publicarea acestora, bărbatul ar fi pretins de la tânără întreținerea de raporturi sexuale.
În data de 6 iulie a.c. bărbatul a fost prins în flagrant de polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Vaslui, în timp ce s-a deplasat la punctul de întâlnire stabilit anterior cu victima, iar aceasta a urcat în autoturismul său.
Polițiștii l-au reţinut pentru o perioada de 24 de ore, iar astăzi bărbatul urmează sa fie prezentat la Parchetului de pe lângă Judecătoria Vaslui, cu propunerea de dispunere a unei măsuri preventive.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:46 - Trump și Putin, discuție de peste o oră: armistițiu-surpriză propus de Rusia chiar de Ziua Victoriei
- 09:23 - Tragedie la Bistrița: bărbatul căzut pe scările rulante a murit după zile de agonie
- 08:22 - Parlamentul European cere măsuri mai dure pentru statul de drept privind corupția, justiția și presa
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News













