Advertising
GEORGE SIMION SUNĂ CHEMAREA SUVERANIȘTILOR: „LA ȚEBEA, PENTRU AVRAM IANCU ȘI-N PARLAMENT, PENTRU MOȚIUNE”

GEORGE SIMION SUNĂ CHEMAREA SUVERANIȘTILOR: „LA ȚEBEA, PENTRU AVRAM IANCU ȘI-N PARLAMENT, PENTRU MOȚIUNE”
Scris de Realitatea de Vaslui Publicat: 5 sept. 2025, 08:54
Liderul partidului Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) sună chemarea pentru suveraniștii de pretudindeni, pentru mobilizare la comemorarea lui Avram Iancu, dar și la Parlament, pentru susținerea moțiunii împotriva Guvernului Bolojan.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
- 19:53S-a terminat întâlnirea de la Cotroceni, dar fără niciun rezultat. Partidele nu au ajuns la o înțelegere
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News

























