Social· 1 min citire

Casă mistuită de flăcări la Mircești din cauza unui cazan de făcut rachiu - VIDEO

25 ian. 2020, 12:48
Actualizat: 25 ian. 2020, 10:48
Casă mistuită de flăcări la Mircești din cauza unui cazan de făcut rachiu - VIDEO

Casă mistuită de flăcări la Mircești din cauza unui cazan de făcut rachiu - VIDEO

Scris de Sergiu Badarau

Anexa unde a izbucnit incendiul era lipită de casă iar în interiorul acesteia proprietarul amplasase un cazan de făcut rachiu.

O casă din localitatea Mircești, comuna Tăcuta, a luat foc în această după-amiază, fiind nevoie de intervenția pompierilor vasluieni pentru limitarea și lichidarea incendiului.

„La sosirea echipajului de intervenție, incendiul se manifesta cu violență la nivelul acoperișului, în două camere ale locuinței și într-o anexă gospodărească. Incendiul se manifesta pe o suprafață de aproximativ 80 mp la nivelul acoperișului și pe aproximativ 35-40 mp la nivelul celor două camere de locuit și al anexei. Incendiul a fost limitat și se acționează pentru lichidarea ultimelor focare și înlăturarea efectelor negative.”, a menționat Marius Stanciu, purtătorul de cuvânt al ISU Vaslui.Anexa unde a izbucnit incendiul era lipită de casă iar în interiorul acesteia proprietarul amplasase un cazan de făcut rachiu. În momentul izbucnirii incendiului, tatăl proprietarului prepara rachiu.https://www.youtube.com/watch?v=1-OYe9iDdkM&feature=youtu.be

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News

Mai multe știri din Social