Pompierii vasluieni intervin pentru salvarea unui bărbat căzut într-o fântână - VIDEO

Pompierii vasluieni intervin pentru salvarea unui bărbat a căzut într-o fântână
Victima este un bărbat în vârstă de aproximativ 56 ani.
Detașamentul de Pompieri Vaslui a intervenit în această seară, cu patru autospeciale, un ofițer și 12 subofițeri în localitatea Poiana lui Alexa, comuna Pușcași, pentru degajarea unei persoane căzute într-o fântână adâncă de aproximativ 15 metri. La fața locului au fost deplasați și salvatorii alpiniști.
Pompierii au reușit să scoată persoana căzută în fântână în localitatea Poiana lui Alexa. Victima se afla într-o fântână adâncă de aproximativ 15 metri și cu un diametru de circa un metru. Victima a fost scoasă în stare de inconștiență și în șoc hipotermic, dar încă prezintă semne vitale.https://www.youtube.com/watch?v=7PCV6pDNd1s&feature=youtu.beEchipajele medicale din cadrul ISU Vaslui și SAJ Vaslui efectuează manevre de resuscitare. În scurt timp, victima va fi transportată la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Vaslui.Victima este un bărbat în vârstă de aproximativ 56 ani.
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News











