CSM Vaslui nu a reușit minunea în șaisprezecimile Cupei României la handbal masculin.

Ghinionistă la tragerea la sorți, formația vasluiană nu a putut trece de CSM Focșani, adversară imbatabilă pe teren propriu și participantă în Final Four-ul competiției, din sezonul trecut.

Astfel, vasluienii au ținut ritmul mai bine de o repriză, însă echilibrul s-a rupt de la scorul de 17-19, când gazdele au avut o serie de trei goluri consecutive, astfel că tabela arăta scorul de 17-22.

Cea mai clară diferență a fost înregistrată înainte de ultimul sfert al partidei, când focșănenii avea un avans de opt goluri, scor 27-19.

S-a terminat 35-27, pentru Focșani, care merge în sferturile Cupei.

Pentru CSM Vaslui au marcat Karamyshev 7, Petrea 6, Amihăesi 5, Acatrinei 4, Dragon 1, R.Farcaș 1, Cîrchea 1, Carali 1 și Voinea 1.