Pe o vreme siberiană, cei peste 500 de spectatori au avut parte de un meci frumos, între Hușana Huși și Universitatea Dunărea de Jos Galați.

Cele două nou promovate în liga 3 au oferit un joc alert, plăcut publicului.

Gazdele au rezolvat meciul în prima repriză, punând presiune în ofensivă încă din primul minut.

Primul gol a venit după 24 de minute de joc, Bogdan Miron transformând un penalty.

De altfel, portarul hușenilor avea să fie omul meciului, având câte două intervenții salvatoare pe repriză.

Șase minute mai târziu, Ionuț Jitaru avea să înscrie un super gol, după o acțiune personală, pentru ca rezultatul final să fie stabilit de Alex Sahru (min.40), din penalty.

În partea a doua, fotbaliștii pregătiți de Cătălin Nicolau au irosit mai multe șanse de gol, fără modificare pe tabela de marcaj.

Astfel, Hușana leagă două victorii, în premieră, și urcă pe locul 9 în clasamentul seriei 1 a Ligii a treia, cu 13 puncte, la patru puncte de locul 8, ocupat de Știința Miroslava.

Pentru formația hușeană urmează o serie de două partide dificile, cu Foresta Suceava, în deplasare, și cu Aerostar Bacău, acasă.

Articolul precedentPuține persoane știu că nu toți simțim gustul de coriandru la fel
Articolul următorCSM Vaslui a fost eliminată din Cupa României, după ce a pierdut meciul cu CSM Focșani, scor 27-35 (14-17)