CSM Vaslui a învins pe Sporting Dărăbani, scor 9-4 (5-3), după un meci disputat.

Debutul a aparținut oaspeților, care conduceau cu 3-0 în minutul 7, însă până la pauză, vasluienii au revenit și au marcat de 5 ori!

Repriza secundă a fost dominată în totalitate de CSM Vaslui, care s-a impus cu 9-4.

Grație acestui rezultat, după două etape disputate, formația vasluiană urcă pe prima poziție în clasamentul seriei din cadrul Campionatului Național de futsal, Under 19.

CSM Vaslui U19 a folosit în acest meci următorii jucători: George Andone, Ștefan Timofticiuc – Alex Bădiț, Ovidiu Olaru, Pavel Mănălău, Alex Boariu, Darius Cuculescu, Alex Ciolacu – Vlăduț Dudău (c), Andu Manolachi, Mircea Baciu. Staff: Remus Mustățea (A1), Robert Chirilă (A2).

Marcatori: Ovidiu Olaru (3), Vlăduț Dudău (2), Andu Manolachi (2), Alex Ciolacu și Pavel Mănălău.