CSM FC Vaslui a remizat, scor 1-1, cu Ozana Târgu Neamț, într-un meci amical disputat pe terenul sintetic din Dealului Copului din Iași.

Formația vasluiană a avut prim planul, fiind mult mai activă în faza ofensivă, însă s-a jucat cu ocaziile.

Jucătorii antrenați de Cristi Ungureanu au fost cei care au deschis scorul, după numai un sfert de oră de joc, prin Bogdan Ghiarasim.

Din păcate, bucuria vasluienilor a fost de scurtă durată, adversarii restabilind egalitatea după numai un minut de joc.

În partea a doua, ocazia cea mai clară de gol a aparținut lui Cristi Ungureanu, care a trimis puțin pe lângă poartă dintr-o lovituri liberă.

Până acum, CSM FC Vaslui a câștigat amicalul cu LPS U19 Iași, scor 3-2, și a pierdut cu Știința Miroslava, scor 1-2.