CSM Bacău și CSM Vaslui au oferit un nou joc echilibrat, terminat la egalitate, scor 23-23 (13-13).

Oaspeţii au dorit foarte mult să-şi ia revanşa, după înfrângerea cu 29-30 (14-18), suferită cu nici măcar 24 de ore mai devreme.

A fost un meci frumos, cu ritm ridicat, cu ratări multe, iar CSM Vaslui a avut mai tot timpul unu sau două goluri în faţă (chiar şi trei, în prima repriză).

”Au fost două partide foarte utile cu Bacăul. Astăzi a fost mult mai bine. A fost un meci bun. Am avut o altă atitudine, un joc mai bun față de jocul de la Vaslui. Am condus aproape tot timpul. În minutul 55 aveam două goluri avans, dar s-a terminat la egalitate. Dar nu contează! Important e să avem progres în joc. Mai avem mult de muncă și de remediat anumite aspecte din joc”, a declarat la finalul partidei antrenorul Leonard Bibirig.

Articolul precedentIvești: intervenție a pompierilor bârlădeni pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă
Articolul următorHoră impresionantă la Festivalul Internațional de folclor ”Hora din străbuni”