CSM Vaslui a bifat scorul primei etape din noul sezon al ligii a patra.

Nou promovata, Viitorul Vetrișoaia, nu a avut nicio șansă în fața finalistei de anul trecut, CSM Vaslui.

Echipa vasluiană s-a impus cu scorul de 10-0, după ce la pauză avea deja șase goluri marcate.

Grație acestui rezultat, CSM Vaslui devine primul lider al campionatului, iar etapa viitoare va evolua acasă cu FC Crețești, care a smuls un punct, scor 1-1, cu Atletic Club Bârlad.

Sporting Vaslui nu a avut probleme cu FC Gârceni, câștigând cu scorul de 5-1.

Un alt meci cu goluri multe a fost CSO Negrești-Vitis Șuletea, gazdele impunându-se cu scorul de 4-2.

De asemenea, Flacăra Munteni de Sus a debutat cu dreptul, câștigând derby-ul cu Rapid Brodoc, scor 3-2, golul victoriei fiind marcat în ultimul minut regulamentar.

De asemenea, FC Vulturești a obținut victoria cu Racova Pușcași, scor 3-1.

Articolul precedentAproape 5 km de asfalt în comuna Bălteni
Articolul următorBârlad: Control judiciar pentru un tâlhar care a amenințat cu briceagul un martor