Elevii din Bârlad au luat ”ECO Atitudine”!

61950599_662984504141728_3318229150921129984_n
Școala ”Vasile Pârvan” Bârlad a găzduit un concurs pe teme de ecologie, intitulat ”ECO Atitudine”.
Acesta face dintr-un amplu proiect educațional, ajuns la a cincea ediție.De asemenea, profesorii au participat la un simpozion, unde tema dezbaterii a fost legată tot de ecologie.Organizatorii s-au bucurat de sprijinul Inspectoratului Școlar Județean, Școala ”Alexandra Nechita” Vaslui și Garda de Mediu Vaslui.O surpriza plăcută au constituit- o creațiile literare ale elevilor și parada costumelor ECO.”Mulțumim tuturor participanților din unitatea școlară - profesori, elevi, celor din județul Vaslui, din județele țării și din Republica Moldova și nu in ultimul rând părinților elevilor”, au precizat reprezentanții Școlii ”Vasile Pârvan” Bârlad.FOTO



Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vaslui și pe Google News














